Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden en çok aldığımız sorular ve yanıtları.

Şehir Merkezi'ne 7 km. uzaklıktaki ODTÜ Yerleşkesinin ana giriş kapısı A1 ve A2 Eskişehir Karayolu üzerindedir. Ayrıca, 100. Yıl tarafında bulunan A4 ve Bilkent yolu üzerinde A7 kapılarından giriş çıkış yapılabilmektedir. ODTÜ yerleşkesine EGO ve özel halk otobüsleri, dolmuş ve taksilerle ulaşmak mümkündür. Bunlardan en uygun ve hizmet alanı en geniş olanı EGO otobüsleridir. Yerleşke ile şehir merkezindeki çeşitli semtler arasında çalışan otobüslerin program ve güzergahlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.


Kursiyerlerimiz için, kampüsümüze girişte kullanılmak üzere (kurs döneminde geçerli) kimlik kartları düzenlenmektedir. Kimliklerin düzenlenmesi, İç Hizmetler Müdürlüğünün iş yoğunluğuna bağlı olarak 2 haftayı bulabilmektedir.


Kimliklerin düzenlenme aşamasında kampüse girişlerinizde zorluk yaşanmaması için giriş kapılarına kursiyer listeleri gönderilmekte ve girişlerde kolaylık sağlanması hatırlatılmaktadır. Özellikle kursun ilk günlerinde giriş kapılarındaki görevlilere yabancı dil kurslarına katılmak üzere kampüse geldiğinizi hatırlatmanız yararlı olacaktır. Düzenlenen kimlikler öğretmeniniz aracılığıyla tarafınıza ulaştırılacaktır.


Kimliğinizin (zamanında) düzenlenmesi, kayıt sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmiş olmanıza bağlıdır. Başta nüfus cüzdanı fotokopisi ve fotoğraf olmak üzere varsa eksik belgelerinizi kurs kayıt ofisine ya da öğretmeninize teslim ediniz.

Taşıt pulu almak için gerekli detaylı bilgiyi kayıt ofisinden alınız. Kampüsümüze özel araçları ile gelmek isteyen kursiyerlerimiz için taşıt pulu düzenlenmektedir. Taşıt pulu, yalnızca kurs döneminde ve devam ettiğiniz programın ders saatlerine göre belirlenen gün ve saatler içerisinde kullanılabilmektedir.