Telefon(+90) 312 210 3989

  • ! Kurs Kayıt Ofisi İle İletişime Geçmeden Kayıt ve Ödeme İşlemi Yapmayınız !

Kurs Takvimi

Seviye Belirleme Sınavı Kurs kayıt ofisi ile iletişime geçiniz.
Mülakat Sınavı -
Kurs Başlangıç 26 Ağustos 2022
Kurs Bitiş 11 Eylül 2022
Kayıt Başlangıç 09 Ağustos 2022
Kayıt Bitiş 22 Ağustos 2022

* Tatiller:
30 Ağustos 2022
04 Eylül 2022


Haftalık- Saat Ders

Toplam90 Saat Eğitim

Ders GünleriHafta İçi ve Hafta Sonu Her Gün: 08:40 - 15:30 (6)

KURS DETAYLARI

Eğitimler, ODTÜ Kampüsü'nde yüz yüze yapılacaktır.
Ders içeriği ve işleyişi ile ilgili detaylı bilgi için Linke TIKLAYIN

ODTÜ'de öğrenci olmak tercihiniz olacaksa ve İngilizce altyapınızın yeterli olduğuna inanıyorsanız ODTÜ İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf olabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlanan ODTÜ İngilizce Yeterlik Sınavına (İYS) girerek 100 puan üzerinden en az 59,50 puan almanız gerekmektedir.

ODTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu kısa sürede bu sınava hazırlanabilmeniz için size 90 saatlik yoğun bir İngilizce Yeterlik Sınavına Hazırlık Kursu sunmaktadır. Bu program, İngilizce alt yapısı olan öğrencilerin bilgisini tazeleme ve pekiştirme ilkesinden yola çıkarak sizleri okuma, dinleme, kelime becerisi ve yazma becerilerini ölçen ODTÜ İngilizce Yeterlik Sınavına hazırlamak amacıyla geliştirilmiştir.

ODTÜ İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS) içeriği ve uygulaması ile ilgili bilgiye http://www.epe.metu.edu.tr/ adresinde bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi ve tam bir sınav örneğine de aynı adresten erişilebilir.

İngilizce Yeterlik Sınavına Hazırlık Kursu İngilizce öğrenmeye yönelik bir program değildir. Bu nedenle, İngiliz dilinde eğitim yapan bir üniversitenin lisans programına yerleştirilen veya böyle bir üniversitenin Yüksek Lisans veya Doktora programlarına başvurmayı planlayan adaylar İngilizce altyapısı yeterli olmak koşuluyla bu kursa katılabilir.

Bu kurs okuma, dinleme, kelime becerisi ve yazma becerilerini ölçen İYS benzeri sınavlara hazırlanmakta da sizlere yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Kurs ayrıca İYS'yi deneyimleme imkanı da sunmaktadır. Bu kursa katılarak;

- bildiklerinizi hatırlayıp pekiştirerek sınava daha donanımlı biçimde girebilir ve yeterli notu almanız durumunda ODTÜ Temel İngilizce Bölümü İngilizce Hazırlık Programından muaf olabilir, ya da
- İngilizce altyapınız yeterli düzeyde ise, 1. sınıf İngilizce dersi ENG101'den AA kredi alarak muaf olabilirsiniz.