Telefon(+90) 312 210 3989

Kurs Takvimi

Seviye Belirleme Sınavı Yok
Kurs Başlangıç 31 Ağustos 2020
Kurs Bitiş 15 Eylül 2020
Kayıt Başlangıç 10 Ağustos 2020
Kayıt Bitiş 27 Ağustos 2020

* Tatiller:
06 Eylül 2020


Haftalık30 Saat Ders

Toplam60 Saat Eğitim

Ders GünleriHer Gün 09:40 - 11:30 ve 12:40 - 14:30

KURS DETAYLARI

Eğitimler, görüntülü görüşme programı uygulaması ile yapılacaktır.

ODTÜ'de öğrenci olmak tercihiniz olacaksa ve İngilizce altyapınızın yeterli olduğuna inanıyorsanız ODTÜ İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf olabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlanan ODTÜ İngilizce Yeterlik Sınavına (İYS) girerek 100 puan üzerinden en az 59,50 puan almanız gerekmektedir.

ODTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu kısa sürede bu sınava hazırlanabilmeniz için size 60 saatlik yoğun bir Çevrim İçi İngilizce Yeterlik Sınavına Hazırlık Kursu sunmaktadır. Bu program, İngilizce alt yapısı olan öğrencilerin bilgisini tazeleme ve pekiştirme ilkesinden yola çıkarak sizleri okuma, kelime becerisi ve yazma becerilerini ölçen ODTÜ Çevrim İçi İngilizce Yeterlik Sınavına hazırlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Çevrim İçi sınavın bölümleri ve puan dağılımı hakkındaki özet bilgi http://www.dbe.metu.edu.tr/prf/ adresinde bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi ve tam bir sınav örneğine de aynı adresten erişilebilir.

İngilizce Yeterlik Sınavına Hazırlık Kursu İngilizce öğrenmeye yönelik bir program değildir. Bu nedenle, İngiliz dilinde eğitim yapan bir üniversitenin lisans programına yerleştirilen veya böyle bir üniversitenin Yüksek Lisans veya Doktora programlarına başvurmayı planlayan adaylar İngilizce altyapısı yeterli olmak koşuluyla bu kursa katılabilir.

Bu kurs okuma, kelime becerisi ve yazma becerilerini ölçen İYS benzeri sınavlara hazırlanmakta da sizlere yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Kurs ayrıca çevrim içi ortamda gerçekleştirilen İYS'yi bu formatta deneyimleme imkanı da sunmaktadır. Bu kursa katılarak;

- bildiklerinizi hatırlayıp pekiştirerek sınava daha donanımlı biçimde girebilir ve yeterli notu almanız durumunda ODTÜ Temel İngilizce Bölümü İngilizce Hazırlık Programından muaf olabilir, ya da
- İngilizce altyapınız yeterli düzeyde ise, 1. sınıf İngilizce dersi ENG101'den AA kredi alarak muaf olabilirsiniz.